Andrzej Polakow - Gitarzysta, Inżynier, Designer, Lutnik, Top Manager

Każda firma ma swoją historię. Historia APG Pickups rozpoczęła się w 2011 r.  Z drugiej strony korzeni tej historii sięgają w lata 80-te i dotyczą jednej osoby, bez której niemożna wyobrazić naszej teraźniejszości i przyszłości. Tą osoba jestem ja, Andrzej Polakow, urodzony w Mińsku, BY, dosyć dawno temu.

Pierwsze gitary i przetworniki zrobione ze słuchawek radiowych zacząłem składać w wieku 12 lat. Na szczęście mam od urodzenia ręce wyrośnięte skąd trzeba oraz głowę otwartą na dobre pomysły.

Po ukończeniu szkoły dostałem się na studia z kierunkiem radioelektronika, które skończyłem jako inżynier-konstruktor radioelektronicznych urządzeń z pracą magisterską “Projekt i realizacja Gitary Elektrycznej“.

Pod czas studiów w roku 1985 razem ze swoim kolegą Andrey Rumyantsev  założyłem firmę gitarową pod nazwą “POLARUM GUITARS CUSTOM SHOP” która w krótkim terminie zdobyła pozycje jednego z liderów w branży w ZSRR, o ile w tam te czasy “rozwiniętego socjalizmu” można było mówić o jakiejkolwiek  branży. Dynamiczny rozwój trwał aż do 1990 roku w którym odbyło się dużo zmian na świecie oraz w moim życiu. Koniec ZSRR, wyjazd do USA na stałe, powrót z USA, stagnacja w kraju, zmusili mnie do poszukiwania innych rozwiązań na życie. Właśnie w ten sposób trafiłem do Polski, gdzie mocno związałem się z branżą informatyczną i osiągnąłem sporych wyników, kończąc karierę jako CIO / Dyrektor do spraw Strategii i Rozwoju w dosyć dużych strukturach zasięgu międzynarodowego, zarządzając multi milionowymi projektami. Między innymi,  pierwszej w Polsce internetowej transmisji TV przy budowie portalu fTV.pl, pierwszym w Polsce, uznanym przez Microsoft, wdrożeniem biznesowym Clima CAD Online, opartym o platformę Microsoft .NET oraz innymi projektami klasy ERP, CRM, DOC FLOW w PL, USA, BY, RU

Rok 2008 w raz z ogłoszonym sztucznym kryzysem naprowadził mnie na kolejne zmiany w moim życiu, to znaczy do powrotu w branżę. Była to nie prosta decyzja ale słuszna, bo lubię wolność i wszystko co związane z gitarami, które towarzyszyli mi przez 18 lat mojej kariery IT. 

Od tego czasu nieustannie rozwijamy się, niektórzy mówią, że nawet za szybko. Powstało kilka wyjątkowych projektów światowej klasy oraz kilka, gdzie niema nam równych!