Andrzej Polakow - Gitarzysta, Inżynier, Designer, Lutnik, Top Manager

Każda firma ma swoją historię. Historia APG Pickups rozpoczęła się w 2011 r.  Z drugiej strony korzeni tej firmy sięgają lat 80-tych i dotyczą osoby, bez której nie można wyobrazić teraźniejszości i przyszłości APG. Tą osobą jestem ja, Andrzej Polakow, urodzony w Mińsku, BY, dosyć dawno temu.

Pierwsze efekty gitarowe, gitary i przetworniki zrobione ze słuchawek radiowych zacząłem składać w wieku 12 lat.

Po ukończeniu szkoły dostałem się na studia z kierunkiem radioelektronika, które ukończyłem, jako Magister Inżynier/Konstruktor radioelektroniki. Temat mojej pracy magisterskiej “Projekt i realizacja Gitary Elektrycznej“.

Pod czas studiów w roku 1985 razem ze swoim kolegą Andrey Rumyantsev  założyłem firmę gitarową pod nazwą “POLARUM GUITARS CUSTOM SHOP” która w krótkim terminie zdobyła pozycje jednego z liderów branży w ZSRR. Dynamiczny rozwój trwał aż do 1990 roku w którym odbyło się dużo zmian na świecie oraz w moim życiu. Koniec ZSRR, wyjazd do USA na stałe, powrót z USA, stagnacja w kraju, zmusili mnie do poszukiwania innych rozwiązań na życie. Właśnie w ten sposób trafiłem do Polski, gdzie mocno związałem się z branżą informatyczną i osiągnąłem sporych wyników, kończąc karierę, jako CIO / Dyrektor do spraw Strategii i Rozwoju w dosyć dużych strukturach zasięgu międzynarodowego, zarządzając wielomilionowymi projektami. Między innymi pierwszej w Polsce internetowej transmisji TV w portalu fTV.pl, pierwszym w Polsce, uznanym przez Microsoft, wdrożeniem biznesowym platformy Microsoft .NET – „Clima CAD Online”, oraz innymi projektami klasy ERP, CRM, DOC FLOW w PL, USA, BY, RU

Rok 2008 wraz z ogłoszonym sztucznym kryzysem, naprowadził mnie do kolejnych zmian w moim życiu, powrotu do korzeni – gitar. Była to nieprosta, ale słuszna decyzja, lubię wolność oraz wszystko, co związane z gitarami, które towarzyszyli mi przez 18 lat mojej kariery IT. 

Od tego czasu nieustannie rozwijam się. Jak wiecie, powstało kilka wyjątkowych projektów oraz kilka, gdzie nie ma równych!

Dziękuje za wasze zaufanie,

Andrzej Polakow